Το διήμερο 30 και 31 Ιανουαρίου 2017, πραγματοποιήθηκε έλεγχος της επιχειρησιακής ικανότητας και εκπαίδευσης των Στοιχείων Εκπαιδευμένων Συνοδών-Σκύλων (ΣΕΣ-Σ) Μονάδων του Δ΄ Σώματος Στρατού, από εκπαιδευτή σκύλων του Γ΄ Κτηνιατρικού Νοσοκομείου.
Τέτοιου είδους έλεγχοι, πραγματοποιούνται σύμφωνα με προγραμματισμό του ΓΕΣ και εκτάκτως όταν απαιτείται. Τα ΣΕΣ-Σ επαυξάνουν τα μέτρα ασφάλειας ευαίσθητων εγκαταστάσεων του Στρατού Ξηράς, δρώντας ως στοιχεία περιπόλου, ενέδρας και ανίχνευσης και σύλληψης εισβολέα.
![08](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/08-11.jpg)
[petsonly] [veteranos]
![01](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/01-30.jpg)
![02](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/02-32.jpg)
![03](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/03-27.jpg)
![04](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/04-21.jpg)
![05](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/05-14.jpg)
![06](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/06-16.jpg)
![07](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/07-10.jpg)
![08](http://funlab.gr/wp-content/uploads/2017/02/08-11.jpg)
[petsonly] [veteranos]
Loading...